Ogrodzenie kamienne

Ogrodzenie kamienne

Gru 17
Ogrodzenie kamienne

deficyt budżetowy kraju, jego zobowiązania wobec swoich obywateli i inwestorów zagranicznych, wywrzeć nacisk na jego zdolność do pożyczania w otwartych rynków i ostatecznie ryzykujemy widząc jego obligacje dół ocenę. To jest dokładnie to, co działo się w Grecji i co może się wydarzyć w Ameryce, jeśli nie dostanie jej (Biały) dom w porządku.

Ameryka niedawno używane ekstremalnych zachowań finansowych wydając ogromne kapitału wewnętrznego do ratowania przemysłu motoryzacyjnego i Wall Street na założeniu, że były one zbyt duże, by upaść. To był zły długoterminowa strategia, która wiąże się mieć dwa skutki: 1) te branże nie mają motywacji, aby umieścić swój dom w porządku i, 2) obywateli USA w ogóle będzie finansowania tego błędu na wieki.

Interesujące jest to, aby zobaczyć, że Niemcy, kraj, że wszystkie inne gospodarki są porównywane w Europie, postanowił, że w żadnym wypadku nie będzie ratować Grecję dla powyższych dwóch powodów. W dłuższej perspektywie, Grecja będzie musiała znaleźć swoje wyjście z tej finansowej greckiej tragedii i być lepszym partnerem UE. Nie ma czegoś takiego jak „zbyt duży” lub „zbyt mały” o to chodzi, by upaść!

Dla USA, trudne czasy są przed nami. Byłoby szkoda, gdyby Grecja, gdzie rozpoczęła się demokracji, nie mógł nauczyć światu lekcję, a Ameryka jest gdzie demokracja zakończyła. Do poruszenia naszych dzieci, muszę być w błędzie.

– autor artykułu